banner-pejcoch-1440-1649670196.jpeg

KONCEPT MANUÁLNEJ TERAPIE

Terapia spúšťacích bodov patrí k najefektívnejším intervenciám z pohľadu zníženia bolestí pacienta. Okrem toho je aj veľmi jednoducho využitelná v autoterapii a kľúčova pri vyšetrení a zhodnotení stavu pacienta.  Po 6 rokoch školenia kurzu Terapia spúšťacích bodov, ktorý mal veľmi vysoké hodnotenia, vytvoril Daniel nové kurzy zamerané na cervikálnu a lumbálnu oblasť. Prepojil diferencionálnu diagnostiku s rôznymi druhmi manuálnej terapie do jednoduchého ale komplexného návodu, ktorý si dokáže osvojiť každý terapeut do svojej dennej praxe.

TERAPIA SPÚŠŤACÍCH BODOV

Najžiadanejší dvojdenný intenzívny klinický kurz pre fyzioterapeutov - "Terapia spúšťacích bodov".

Spúšťacie body (trigger points) sú drobné uzlíky vo svaloch, ktoré spôsobujú bolesť, obmedzenie pohybu alebo parestézie, často na zdanlivo nesúvisiacich miestach s ich lokalizáciou. Spúšťacie body sú najčastejšie sa vyskytujúcou funkčnou poruchou pohybového aparátu. Vedomosti o ich vlastnostiach a možnostiach terapie využijú predovšetkým fyzioterapeuti a lekári. Tieto body vznikajú v predisponovaných miestach kostrového svalstva a spôsobujú prenesenú bolesť a ďalšie príznaky.

Čítajte viac >

PROBLEMATIKA CERVIKÁLNEJ OBLASTI V AMBULANTNEJ PRAXI

Tento kurz rozoberá a odpovedá na mnoho otázok ako napr. „Kde hľadať príčinu problémov?“, „Musia byť tieto problémy spojené s narušením štruktúr?“ či „Je najčastejšou príčinou bolestí rúk syndróm karpálneho tunale?“

Odpovede nám poskytne podrobná anamnéza a diferenciálna diagnostika s použitím klinických testov. Následne sa budeme venovať terapeutickej časti v ktorej budeme využívať manuálne techniky na kĺbnej ale aj myofasciálnej úrovni, teda presnejšie terapiu kĺbnych blokád, pozičních chýb a spúšťacích bodov, pretože práve funkčné poruchy môžu za väčšinu bolestí a problémov aj keď by sa na prvý pohľad mohlo zdať, že problém je štrukturálny.

Čítajte viac >

PROBLEMATIKA LUMBÁLNEJ OBLASTI V AMBULANTNEJ PRAXI

Bolesti v oblasti dierkovej chrbtice alebo „low back pain“, patria k najčastejším problémom s akými sa fyzioterapeut vo svojej praxi stretáva.

Tento široký projem v sebe zahŕňa problémy v oblasti lumbálnej chrbtice, L/S prechodu, SI skĺbenia, bedrových kĺbov a samozrejme aj prípadné bolesti vyžarujúce do dolných končatín.

Toto všetko vytvára komplikovanú spleť možností v ktorých si kladieme otázky „Aké sú potencionálne zdroje týchto problémov?“ či „Kde začať s terapiou, ak množstvo príznakov, nedostatkov či patológii vylučuje riešiť ich súčasne?“.

Čítajte viac >

Kurzy s Mgr. Daniel Pejčoch
20.05.2023 - 21.05.2023
Bratislava
199€
Rezervujte