IASTM terapia

Zadajte svoje telefónne číslo a budeme Vás informovať o novinkách a termínoch konania podujatia:
Mesto Prešov
Čas 27.11.2022, 09:00
Rozsah vyučovacích hodín 10
Cena 269€
Organizátor Prestige FYZIO
Na kurze IASTM sa naučíte ako najefektívnejšie využiť nástroje IASTM pri terapií muskuloskeletálnych problémov. Koncept sa zameriava na ošetrenie a prácu s fasciálnym systémom tkanív. Naučíte sa ako mobilizovať mäkké tkanivá pomocou ergonomicky navrhnutých nástrojov vyrobených z nehrdzavejúcej chirurgickej ocele medicínskej kvality od firmy FASCIQ®.
Osvojíte si techniky aplikácie, ktorými dosiahnete rýchly terapeutický efekt, pri modulácií bolesti, ošetrovaní kĺbov, fascií, mäkkých tkanív a nervových štruktúr. Urýchlite tak regeneráciu a zotavenie po operáciách, úrazoch či športovom výkone.

Na kurze sa naučíte nielen ako pracovať s klientom pasívne, ale ako ho zapojiť do aktívnych postupov a cvičenia. Naučíte sa ako mobilizovať problematické segmenty a skvalitniť klientov pohyb. Kurz je koncipovaný tak aby ste mali dostatok času na praktické precvičenie všetkých techník a položenie a zodpovedanie všetkých otázok.

V cene kurzu je IASTM nástroj Mustache a UNIVAS terapeutická vazelína v celkovej hodnote 143,- eur.
Na kurze si môžete doobjednať ďalšie pomôcky s 10% zľavou.


Lektor kurzu Mgr. Richard Holič je medzinárodným FASCIQ® inštruktorom.

Kurz IASTM  terapia je súčasťou medzinárodne uznávaného konceptu Fascial Treatment Concept (FTC). Skladá sa z troch dopĺňajúcich sa komponentov rozdelených do dvoch samostatných kurzov Integrované bankovanie & Medical Flossing a IASTM terapia. Pre dostatočné pochopenie, zvládnutie vyučovaných techník Vám odporúčame absolvovať oba dni. Absolvovaním balíka oboch kurzov získate medzinárodne uznávaný certifikát FTC Practioner a aj výhodnejšiu cenu.

Obsah kurzu IASTM terapia: 
Teoretická časť:
 • Úvod to metodík, veda a výskum, množstvo najnovších poznatkoch a fasciálnom systéme
 • Mechanizmus účinku IASTM terapie
 • Indikácie a kontraindikácie použitia techniky
 • Základné techniky a inštrukcie
 • Možnosti aplikácie
 • Postup pri posttraumatických stavoch 
Praktická časť obsahuje techniky na:
 • Hornú a dolnú končatinu
 • Chrbticu
 • Panvu
 • Hrudník a rebrá
 • Sánku a temporo-mandibulárny kĺb 
7 dní pred kurzom Vám bude sprístupnená on-line zóna vo vašom profile, v ktorej nájdete úvodnú prednášku. Naštudujte si ju prosím aby sme získali viac priestoru pre prax.

Dôležitosť fascií v súčasnom medicínskom prostredí rýchlo napreduje. Z toho vyplýva, že mnohé terapeutické postupy sú už priamo spojené s fasciou. Fascia, v preklade z latinčiny „list“ alebo „obal“  predstavuje vrstvu spojivového tkaniva, predovšetkým kolagénu. Nachádza sa pod kožou, prichytáva, stabilizuje, uzatvára alebo oddeľuje svaly a vnútorné orgány. Je oporou pre celý svalový, nervový, cievny či lymfatický systém. Nervy a cievy ktoré prechádzajú cez povrchovú fasciu sú ňou obalené. Z toho vyplýva, že stav fasciálnej siete je ovplyvnený ostatnými systémami a intenzívne s nimi komunikuje.
Fascia sa podľa vrstiev rozdeľuje na povrchovú, hlbokú a viscerálnu či parietálnu fasciu. Ďalšia klasifikácia je možná podľa jej funkcie a anatomického umiestnenia. Hlboká fascia sa navyše rozdeľuje podľa toho či obaľuje celé bruško svalu (epimysium), jednotlivé snopce (perimysium) či dokonca jednotlivé vlákna (endomysium).Čo je Fascial Treatment Concept (FTC)?
Fascial Treatment Concept FTC kombinuje moderné techniky, využívané pri liečbe fascií. Kombinuje tri rozdielne nástroje na efektívnu manipuláciu s fasciami a mäkkým tkanivom:
 • IASTM nástroje vyrobené z chirurgickej nehrdzavejúcej ocele medicínskej kvality
 • Medical flossing – metóda využívajúca kompresiu a fixáciu ošetrovaných tkanív pomocou elastických gúm „floss bands“, na mobilizovanie fascií a kĺbov
 • Integrované bankovanie – integrácia metódy bankovania s ďalšími fyzioterapeutickými prvkami. Využívajú sa hlavne silikónové banky, ich ťah a dekompresia tkaniva.
Rozdelenie konceptu a certifikácia
 • Koncept je rozdelený do dvoch 1- dňových kurzov
 • 1. deň Integrované bankovanie + medicínsky flossing a 2. deň IASTM terapia 
 • Absolvovaním každého z kurzov dostanete certifikát o účasti
 • Kurzov sa môžete zúčastniť aj samostatne v nezávislom poradí
 • Pre dostatočné pochopenie a zvládnutie vyučovaných techník na vysokej úrovni však odporúčame absolvovať oba kurzy.
Ako sa stať certifikovaným FTC Practitionerom? Po absolvovaní oboch častí splníte všetky podmienky k certifikáci a dostanete diplom FTC practitioner.

Účastníci obdržia skriptá v elektronickej podobe, pri objednávke si môžte zakliknúť aj tlačenú verziu.
Kurz IASTM terapia bude prebiehať v čase 9:00 - 17:30 s hodinovou obednou prestávkou. Účastníci dostanú certifikát o absolvovaní kurzu s kreditmi od SKF. Kurz je v procese schvaľovania a prideľovania kreditov.

Vyberte si svoju verziu podujatia
Rezervuj
IASTM terapia - neskorý nákup 279.00 EUR
Rezervuj 3 voľných miest
Prihlasovanie do: 21.11.2022 23:30
Rozsah vyučovacích hodín: 10
Dátum konania: 27.11.2022, 09:00

Lektor

Zadajte svoje telefónne číslo a budeme Vás informovať o novinkách a termínoch konania podujatia:
Podobné kurzy
Kurzy s Mgr. Richard Holič