holic-Fascia-Treatment-Concept-14401-1654931510.jpeg

Fascial Treatment Concept (FTC)

Fascial Treatment Concept FTC kombinuje moderné techniky, využívané pri liečbe fascií. Kombinuje tri rozdielne nástroje na efektívnu manipuláciu s fasciami a mäkkým tkanivom:

IASTM nástroje vyrobené z chirurgickej nehrdzavejúcej ocele medicínskej kvality

Medical flossing – metóda využívajúca kompresiu a fixáciu ošetrovaných tkanív pomocou elastických gúm „floss bands“, na mobilizovanie fascií a kĺbov

Integrované bankovanie – integrácia metódy bankovania s ďalšími fyzioterapeutickými prvkami. Využívajú sa hlavne silikónové banky, ich ťah a dekompresia tkaniva.

Koncept je rozdelený do dvoch 1- dňových kurzov. Prvý deň Integrované bankovanie a medicínsky flossing a 2. deň IASTM terapia. Po absolvovaní oboch častí splníte všetky podmienky k certifikáci a dostanete medzinárodný diplom FTC practitioner.

INTEGROVANÉ BANKOVANIE & MEDICÍNSKY FLOSSING

Na kurze sa naučíte ako najefektívnejšie využiť silikónové banky a floss bandy pri terapií muskuloskeletálnych problémov. Koncept sa zameriava na ošetrenie a prácu s fasciálnym systémom tkanív. Integrované bankovanie využíva silikónové banky ktoré sú mimoriadne praktický a užitočný nástroj. Kombinuje ich však s ďalšími prvkami fyzioterapie čím zvyšuje ich účinnosť a predlžuje pozitívny efekt terapie.
Koncept Integrovaného bankovania sme spojili s Medicínskym Flossingom vďaka čomu dosiahnete veľmi rýchly terapeutický efekt, pri modulácií bolesti, ošetrovaní kĺbov, fascií, mäkkých tkanív a nervových štruktúr. Urýchlite tak regeneráciu a zotavenie po operáciách, úrazoch či podanom športovom výkone...


Čítajte viac >

IASTM TERAPIA - INSTRUMENT ASSISTED SOFT TISSUE MOBILISATION

Na kurze IASTM sa naučíte ako najefektívnejšie využiť nástroje IASTM pri terapií muskuloskeletálnych problémov. Koncept sa zameriava na ošetrenie a prácu s fasciálnym systémom tkanív. Naučíte sa ako mobilizovať mäkké tkanivá pomocou ergonomicky navrhnutých nástrojov vyrobených z nehrdzavejúcej chirurgickej ocele medicínskej kvality od firmy FASCIQ®.

Osvojíte si techniky aplikácie, ktorými dosiahnete rýchly terapeutický efekt, pri modulácií bolesti, ošetrovaní kĺbov, fascií, mäkkých tkanív a nervových štruktúr. Urýchlite tak regeneráciu a zotavenie po operáciách, úrazoch či športovom výkone..

Čítajte viac >

FASCIA ROLLER CONCEPT

Auto-myofasciálne pomôcky sú na trhu už nejaký ten rok, no techniky použitia sú rôzne. Aby sme nezostali len pri masírovaní či „rolovaní“ je potreba lepšie poznať prácu s myofasciálnym tkanivom. Iba tak dokážeme vytvoriť nejaké zmeny, ktoré sú ihneď viditeľné. Tieto zmeny si treba vedieť i otestovať a potvrdiť si, že „som sa neváľal zbytočne“.
Naučte sa lepšie vnímať pohyb a svoje telo v priestore, otestovať ho a ovplyvniť fasciálne reštrikcie pomocou auto-masážnych pomôcok.

Na kurze sa nučíte techniky na základe myofasciálnych sekvencií, s ktorými viete ovplyvniť i určitú diagnózu či obmedzenie, čo následne môžete naučiť svojich pacientov na doma...

Čítajte viac >