ProMovement

Termíny a miesto konania

Kliknite na Rezervovať pri vybranom termíne
a zarezervujte si svoje miesto!

Zadajte svoje telefónne číslo a budeme Vás informovať o novinkách a termínoch konania podujatia:
Popis školenia
V praxi pracuje mnoho šikovných trénerov a fyzioterapeutov vzdelaných v oblasti kineziológie a biomechaniky. Sám patrím k nim, no po čase sa mi tréning či terapia začínali zdať až príliš sterilné, zaoberajúce sa základnými líniami a prílišnou presnosťou. Naproti tomu som si živo pamätal zápasnícke tréningy, ktoré boli z antropologického hladiska plné prirodzených pohybov. Komplexné a pestré dynamické pohyby, ale na druhú stranu často biomechanicky chybné, som z odborného hladiska považoval v mojej praxi za nie veľmi použitelné. Prečo by sme ale nemohli využiť aj tieto prvky upravené, tak aby z biomechanického a kineziologického hladiska boli správne a prílišne nepreťažovali určité segmenty? Prečo sa viac neinšpirovať chôdzou či šprintom a nevytvoriť cvičenia s podobným charakterom rôznej dynamiky a záťaže? Prečo tréning obmedzovať v pestrosti pohybu a podmieňovať ho širokým vybavením keď na komplexné a funkčné precvičenie celého tela nám stačí minimum?

Okrem voľných závaží ako jednoručky či kettlebell využívame na workshope aj Indian club, ktorý vďaka väčšiemu ramenu páky a zotrvačnosti dáva balistickým cvičeniam úplne nový rozmer. Rozšírte si obzory a pestrosť tréningu čo ocenia nielen vaši klienti, ale aj pre vás začne byť pohyb a práca s ním zaujímavejšia. Školenie nadväzuje na základy ďalších školení z konceptu Movement Coach Concept z oblasti diagnostiky a mobility, čím prepája jednotlivé prvky pohybovej prípravy do funkčného celku.


ČO TI PRINESIE TENTO WORKSHOP?
  • Nové vedomosti z oblasti pohybových stereotypov a ich aplikácie do dynamických a komplexných cvičení.
  • Pestrú zásobu cvičení, ktoré dokážu komplexne precvičiť celé telo s minimom vybavenia.
  • Metodický postup základná diagnostika -> rozvoj mobility -> základné pohybové stereotypy -> komplexné dynamické cvičenia

HLAVNÉ TÉMY WORKSHOPU:
  • Mobilita hrudníka, ramien a bedrových kĺbov.
  • Dynamizácia a rytmizácia pohybu hrudíka a paží.
  • Indian Clubs 101
  • Základné pohybové stereotypy a ich aplikácia do pohybu
  • Pohybvé stereotypy drep a výpad
  • Chôdza, beh a šprint z kineziologického hľadiska 101
  • Bilaterálne a unilaterálne cvičnia na podklade príncípov chôdze, behu, výpadu a šprintu
Trvanie kurzu je 9:00 - 17:30 vrátane hodinovej obednej prestávky.
 
Objavte aj ďalšie naše školenia Diagnostika 1, ProMobility, ProCore, Diagnostika 2.